Amit érdemes beszerezni

A receptekhez nem használok különleges alapanyagokat (egy közeli kis bioboltban megkapok mindent), de egy átalgos háztartásban nem biztos, hogy minden megtaláltható. A lowcarb diéta előtt én is bevásárolok, az alábbiakkal egészítem ki a készleteimet:

- lenmag (kávédarálón finomra lehet őrölni),
- darált mandula (a környékbeli piacokon kérésre ledarálják)
- kókuszreszelék (magas a rosttartalma, így alacsony a netto szénhidráttartalma)
- búzakorpa
- zabkorpa
- zabpehelyliszt
- szezámmag
- mák, dió
- feketebab
- szójaliszt
- szójafehérje izolátum (más fehérjepor is jó a helyettesítésére)
- szejtán (búzasikér)
- magas kakótartalmú étcsoki (75%<)
- kókusztej (jóval alacsonyabb a ch tartalma a tehéntejnél)
- habtejszin
- hidegen sajtolt olajok - oliva, lenolaj, dióolaj stb. (elsősorban ízesítéshez)
- sok sok tojás (a reggelikhez, illetve a sütikhez is sok fogy)
- Stevia természetes édesítő (por, tabletta és fluid formában is)
- egyéb folyékony édesítő (ha nem szeretjük a stevia kissé kesernyés mellékízét). Érdemes tájékozódni az édesítő összetevőiről.
- sok sok alacsony szénhidráttartalmú zöldség: pl. uborka, spárga, spenót, retek, zöld salátafélék, paprika, cukkini, tök, brokkoli, karfiol, gomba
- halak, és húsok
- gyógyteák, gyümölcsteák (a diéta során sok folyadékot kell fogyasztani, és néha egy nagy adag - természetesen cukormentes - teával könnyebb)
- multivitamin - nem kell túlzásba vinni, de mivel az első pár héten jó pár ételt kiiktatunk az étrendünkből, és a gyümölcsfogyasztást is korlátozzuk, érdemes pótolni a kieső vitaminokat és nyomelemeket.

Ezen kívül érdemes venni egészen kicsi műanyag dobozokat (pl a svéd bútorboltban van egy készlet, ami tele van mini dobozokkal) és lefagyasztani kis adagokban a kész sütiket, ételeket.

Nagyon hasznos - különösen az első pár héten - egy digitális konyhai mérleg. Később akár szemre is eldönthetjük, hogy egy darab retek vagy uborka mennyi lehet, de az elején érdemes mindent pontsan lemérni. Én a receptekhez is használom, számomra a "bögre", evőkanál, kiskanál stb. nem elég pontos mennyiségi meghatározás, amikor a szénhidráttartalmat ki szeretném számolni... 

Egy részletes tápanyagtáblázatra (ami tartalmazza a kalória mellett a fehérje, zsír, szénhidrát és rost adatokat is) is szükség lesz, amit akár mi is tudunk bővíteni. (Sajnos annyira eltérőek az interneten szereplő táblákban lévő adatok, hogy nagyon könnyű összezavarodni... nekem is sok bosszúságot okoznak a 20-30%-ban is eltérő számok. Egyelőre erre nem nagyon tudok orvosságot...)

Ez a lista persze nem teljes, ha eszembe jut még hasznos beszerzendő alapanyag, kiegészítem :) 
Related Posts with Thumbnails